İşlem Rehberi

 

(" Xpro Travel ") İle Hayalindeki Tatil Planını yapmak çok kolay, en yeni keşifler için yüzlerce önerimiz var. Akdeniz'de, Ege'de ya da Kıbrıs'taki en seçkin tesisler,  En yeni Keşifller ve farklı kültürker için Kültür Turları, Dünyayı tanımak için Yurtdışı Turlar, Yurtiçi Yurtdışı Uçak Biletleri, Crusie Turları, ("Xpro Travel ") cazip fırsatları, erken rezervasyon avantajları ve indirimleriyle sizi bekliyor. Otobüs ya da uçak seçenekleriyle bölgeye kolay ulaşım ve otel-havalimanı transferler seçenekleriyle size yalnızca tatilin tadını çıkarmak kalıyor.


 

1 - Bölge Seçimi;
Ana sayfada bulunan menüden ya da arama kutusunun üzerinde yer alan Otel sekmesine tıklayarak, Yurt İçi Oteller başlığı altında gitmek istediğiniz bölgeyi listeden seçin. Bir sonraki ekranda seçtiğiniz bölgeye ait otellerin listesini inceleyerek konaklanacak gece sayısı, giriş-çıkış tarihi, otel konsepti size uygun alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Otellerin listelendiği ekranda solda yer alan filtreleri kullanarak bütçenize uygun minimum ve maksimum fiyat aralığında bulunan,  Denize Yakın ya da Balayı Paketi vb sunan otelleri görüntüleyebilirsiniz.

 

2 - Otel Görüntüleme;
Listeden size en uygun olan oteli seçtikten sonra Bilgiler ve Fiyatlar sekmeleri üzerinden otel ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Farklı oda tipleri, Her Şey Dahil ya da Tam Pansiyon Plus gibi konsept farklılıkları olan seçenekleri görebilirsiniz. Oda tipi ve konsept için size uygun olan seçeneği belirleyerek Sadece Otel ya da Otel+Uçak+Transfer seçeneklerinden birini seçerek satın alma işlemine başlayabilirsiniz.

 

3- Satın Alma;
Konaklama satın almak için ise aynı menüde yer alan Seç butonuna tıklayarak satın alma işlemini başlatabilirsiniz. Her Şey Dahil ya da Yarım Pansiyon gibi konsept farklılıkları konaklama ücretlerinin farklılık göstermesine neden olur. Oda tipi ve konseptli size uygun olan seçeneği belirleyerek Seç butonu ile işleme devam edebilirsiniz. Sonraki ekranda yer alan Ulaşım İster Misiniz? adımında yer alan Ulaşım İstiyorum ya da Ulaşım İstemiyorum seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Uçakla ulaşım ve otele transfer istiyorsanız Uçak + Opsiyonel Transfer, yalnızca transfer istiyorsanız Sadece Transfer (Ekonomik/Özel) konaklayacak misafirler farklı ulaşım yollarını kullanacaksa ulaşım ya da transfer hizmeti istemeyen misafir için Ulaşım İstemiyorum seçeneği ile işleme devam edebilirsiniz.

 

4- Konaklayacak Kişilere Ait Bilgiler;

Ulaşım seçiminden sonra ödeme şeklinize karar vererek satın alma işlemi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ile tek çekimli ya da taksitli olarak, havale, PayPal ya da BKM Express uygulamasıyla satın alma seçeneklerinden birini seçiniz. Ödeme türünü seçtikten sonra ilerle butonunu tıklayarak işleminize kişisel bilgiler ekranı ile devam edebilirsiniz. Konaklayacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, bilgisini sisteme işledikten sonra ve transfer seçiminize göre işleme devam edebilirsiniz. Konaklayacak misafirlerin tamamı ulaşım hizmetinden yararlanmak istemiyorsa, bu kişiler listeden Ulaştırma İstemiyorum seçeneğini işaretleyebilir.

 

REZERVASYON İRTİBAT VE FATURA BİLGİLERİ

 

Bu alanda yer alan bilgileri doldurarak konaklama ile ilgili irtibat kurulacak kişinin iletişim bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Formada irtibat bilgileri bulunan kişiden başka bir kişi ya da kuruluş adına fatura kesilmesini istiyorsanız Fatura bilgilerim yukarıdakilerden farklı seçeneğini işaretleyerek Adı Soyadı ya da Unvanı, Adres, Ülke, İl, İlçe, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası alanlarını doldurun.


Hizmet sözleşmesi alanını tıklayarak turla ilgili hizmet sözleşmesini okuduktan sonra "Hizmet Sözleşmesi'ni okudum ve kabul ediyorum." seçeneğini tıklayarak ilerle butonu ile satın alma işlemine devam edebilirsiniz. Vermiş olduğunuz irtibat bilgilerinize www.xprotravel.com'in fırsat ve kampanyaları hakkında bilgi gönderilmesini kabul ediyorsanız "Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum." şıkkını işaretleyerek satın alma işlemine ilerle butonu ile devam edebilirsiniz.

 

5- Ödeme;

1) Kredi Kartı ile Ödeme
Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan Konaklama İçin Ödeme kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Güvenli Öde butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için {{telefon}} numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da www.xprotravel.com adresinde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.

 

2) Havale ile Ödeme
Havale ile ödeme yapacaksanız, ödemeniz gereken tur bedelini görüntüleyerek ilerle butonuna tıklayarak bir sonraki ekranı görüntüleyebilirsiniz.
Bu ekranda yer alan banka hesap numaralarından size uygun olana tur bedelini EFT ya da havale ile göndererek işlem dekontunu info@xprotravel.com e-posta adresine iletiniz.

 

3) Ön Rezervasyon;
Havale ile ödeme yapacaksanız, ödemeniz gereken tur bedelini görüntüleyerek ilerle butonuna tıklayarak bir sonraki ekranı görüntüleyebilirsiniz.
Bu ekranda yer alan banka hesap numaralarından size uygun olana tur bedelini EFT ya da havale ile göndererek işlem dekontunu info@xprotravel.com e-posta adresine iletiniz.

 

Satış Sonrası Değişiklik ve İptal İstemi;
Web sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili yapmak istediğiniz her tür işlem için (iptal, iade, değişiklik, ek hizmet satın alma) {{+905452118080}} numaralı çağrı merkezini arayarak ayrıntılı bilgi alabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

6- Rezervasyon Evrakları;
Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan Konaklama İçin Ödeme kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Güvenli Öde butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için {{telefon}} numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da www.xprotravel.com  adresinde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.

 

7- Veri Girişinde Hata Yapmanız Halinde;
Rezervasyonunuza ait bilgileri girerken hata yapıp yapmadığınızı kontrol edebilmeniz için rezervasyonunuzu tamamlamadan önce özet bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Bu özet bilgiler alanında kişi bilgilerini yanlış girdiğinizi fark ettiğinizde önceki adımlara geri giderek kişi bilgilerini değiştirebilmektesiniz.

 

8- Kişisel Verilerinize ait Gizlilik Kuralları;
Bu hususta detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası

 

9- Uyuşmazlıklar Halinde;
Go Holiday By Xpro Travel ailesi olarak çok güzel bir tatil geçireceğinizden eminiz ancak rezervasyonunuzla ilgili bir sorun yaşamanız halinde misafir ilişkileri departmanımıza sorununuzun çözümü için {{+905452118080 }} numaralı telefon üzerinden ulaşabilir ya da tüketici hakem heyetleri/ tüketici mahkemeleri nezdinde yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.

 

10-Cayma ve Fesih Halleri;
Satın aldığınız hizmet Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15(1)(g) maddesi gereğince cayma hakkının istisnalarından olmakla anılan yönetmeliğin 9. Maddesinde tanımlı 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanımı hakkınız bulunmamaktadır.

Sayfada gösterilen tüm otel konaklama fiyatları, aradığınız tarih aralığı için Bütün Kredi kartlarında tek ödemede geçerli olan başlangıç fiyatlarıdır. Tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. İndirimli fiyatlar bazı durumlarda diğer kredi kartları ile yapılacak tek ödemeler için de geçerli olabilir. Rezervasyon sırasında belirtilen tesis fiyatları, sadece TC vatandaşları için uygulanabilir. Misafirlerden birinin TC haricinde farklı bir ülke vatandaşı olması durumunda, tesis fiyat farkı talep edebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır.Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.